Poliészter töltetű kispárna és nagypárna választékunk

19 termékek

Poliészter töltet

A poliészter párna töltetek fajtái

A legtöbb párnánk egy típusú poliészter töltettel rendelkezik, azonban bizonyos párnáink több különböző töltet keverékéből épülnek fel. Egy adott párna töltetének összetételét megnézheti a termék részletes adatainál.

Egyszerű poliészter szálak

A leggyakrabban használt töltet típus a szilikonizált üreges poliészter szál, és a szilikonizált spirálbolyhos üreges poliészter szál, vagy a szilikonizált poliészter golyós szál.

  • A szilikonizált azt jelenti, hogy a poliészter szálat egy nagyon vékony szilikon réteggel vonják be, amitől a poliészter szál kevésbé lesz hajlamos az összecsomósodásra.
  • Az üreges azt jelenti, hogy a poliészter szál nem teljesen tömör szerkezetű, hanem a szál belsejében egy üreg található, amitől a szál nagyobb térfogatú, légiesebb, és ezáltal puhább lesz.
  • A spirálbolyhos azt jelenti, hogy az ilyen poliészter szál a sima egyenes száltól eltérően spirál alakú, aminek köszönhetően az ilyen töltetű párnába kevesebb töltettel is nagyobb térfogatot tudnak produkálni, tehát a párna vastagabb és puhább lesz, de nem lesz nehéz.
  • A golyós azt jelenti, hogy a töltet sok apró, labda formájú poliészter golyóból áll, amitől a párna rugalmasabb és nagyobb térfogatú lesz.
Poliészter pehely szál

A poliészter pehely nevéhez hűen egy egyedi, pehely hatású töltet fajta. Az ilyen töltetű párna a pehelypárna kényelmét utánozza, viszont annál olcsóbb. Puha és könnyű, jól megőrzi térfogatát és könnyen felrázható.
A hagyományos poliészter pelyhen kívül speciális Fossflakes töltetű párna is megtalálható a kínálatunkban.

Mitől antiallergén egy párna?

Egyes emberek allergiásak lehetnek a tollra vagy a pehelyre, és egyéb természetes anyagokra, ezért számukra csak a poliészter töltetű párna marad valódi opció - de milyen? Az antiallergén jelzőnek a poratkához van köze - a poratka egy mikroszkopikus méretű ízeltlábú, ami főleg elhalt emberi hámsejtekkel táplálkozik, ezért jellemzően ott jelenik meg, ahol ehhez hozzájut - az ágyban, a kanapén és egyéb textíliákon vagy kárpitozott bútorokon. Nagyon gyakran előfordul, a legtöbb ember számára nem is észrevehető a jelenléte, mivel nem okoz panaszt. A poratka allergiások azonban tüsszögést, orrfolyást és viszketést tapasztalhatnak miattuk, ezért számukra fontos, hogy olyan párnát vásároljanak, amely legalább 60°C fokon mosható, ugyanis ezen a hőmérsékleten a poratka és a petéi is elpusztulnak már. A poliészter párnák egyik előnye, hogy a pehelypárnákhoz képest jobban bírják a gyakori mosást, és kevésbé kényes a karbantartásuk. Majdnem minden poliészter töltetű párnánk mosható 60°C fokon, de bizonyos párnáink akár 95°C fokon is moshatóak, amelyen sok baktérium és vírus is elpusztul már, így ezek a párnák különféle intézmények számára is jó választást jelenthetnek.

Kínálatunkban megtalálható olyan párna is, amelynek a huzata poratka-ellenes kezelést kapott, amely segít csökkenteni a megjelenő poratkák számát.
Az allergiások számára  a rendszeres mosás mellett különösen fontos néhány minőségi, vastag párnahuzat beszerzése, amit néhány naponta cserélnek, mert a poratkák elsősorban az elhalt hámsejtekkel táplálkoznak. Érdemes vízálló párnavédő huzatot is beszerezniük, mert az megvédi a párnát a szennyeződésektől és a nedvességtől, így elegendő ritkábban kimosni.

A poliészter töltetű kispárna és nagypárna mosása és karbantartása

A szintetikus töltetű párnákat viszonylag könnyű tisztítani, mert szinte mindegyik legalább 60°C fokon mosható, és szárítógépben szárítható. Mosáskor ügyeljünk arra, hogy csak akkora mosógépben mossuk ki a párnát, amelyben kényelmesen elfér, és a mosás végeztével mihamarabb szárítsuk meg a töltet összecsomósodásának elkerülése végett. Öblítőszert semmiképpen se használjunk a poliészter töltetű párnáink mosásához, mert az rátapad a poliészter szálakra és elnehezíti, valamint csomósodásra hajlamosabbá teheti őket. Szárítógépben történő szárítás esetén érdemes szárítólabdákat tenni a párna mellé, amely a program közben finoman ütögeti a párnát, ezzel pedig segít elegyengetni és felrázni a töltetet, és a száradást is felgyorsítja.

Két mosás között ügyeljünk arra, hogy a párnát rendszeresen szellőztessük, és használjunk minőségi, vastag párnahuzatot, ami nem csak a szennyeződésektől védi meg a párnát, hanem az idő előtti bolyhosodástól és kopástól is.